Z jakiego powodu fototapety cieszą się taką popularnością, na jakiego rodzaju podkładach najczęściej się je wykonuje.


Fototapety od pewnego czasu zaczęły się cieszyć naprawdę dużym zainteresowaniem osób chcących jakoś ciekawie wykończyć wnętrze swojego domu. Opierają się one na znanych i cenionych od bardzo dawna klasycznych tapetach, ale z jedną bardzo istotną przewagą, jaka daje im właśnie tak dużą popularność.
Chodzi mianowicie o możliwość wydrukowania na nich dowolnych motywów, jakie tylko się zechce, i później naklejenia tego na ściany.

Nie zwlekaj, tylko jeżeli masz chęć poznać ten temat, obejrzyj więcej tu a zapewne uzyskasz ważne informacje na omawiany wątek.

A możliwości pod tym względem są w zasadzie nieograniczone. Serwisy internetowe dysponują obecnie kilkoma milionami zdjęć, z jakich można coś wybrać i zakupić.
fototapeta
Author: Yinan Chen
Source: http://www.flickr.com
Do tego dochodzi duża liczba wzorów i motywów proponowanych przez firmy które się zajmują wytwarzaniem takich tapet, a przecież można też podesłać swoją własną fotografię lub samodzielnie zrobioną grafikę. Jeśli tylko będzie miała ona odpowiednią jakość i rozdzielczość, to bez problemów da się ją wydrukować. Tak więc widać, że będzie w czym wybierać, niekiedy kupujący się wręcz skarżą, że na samo przeglądanie będzie im schodzić strasznie dużo czasu, a interesujących zdjęć jest tak dużo, że nie mogą się zdecydować. Podczas wyboru trzeba jedynie pamiętać, żeby w umiejętny sposób zestawić motyw z resztą wyposażenia, okazać się bowiem może, że ślicznie wyglądająca na monitorze fototapeta abstrakcja - źródło po przyklejeniu już taka ładnie wyglądać nie będzie.

Bardzo ważny podczas wybierania fototapet będzie rodzaj podkładu, na jakim się je zrobi. Wpływa to znacząco nie tylko na cenę, jaka będzie do zapłacenia, lecz również na własności użytkowe i odporność na wodę. Tanie wersje robione na podkładach z papieru kuszą wprawdzie niskimi kosztami, lecz oprócz tego może z nimi być nieco kłopotów. Po pierwsze potrzebują dokładnie przygotowanej ściany, bo widać pod nimi każdą nierówność. Dodatkowo nie specjalnie będą się nadawać do mycia, a co za tym idzie do stosowania w pomieszczeniach, w których występuje wilgoć i woda. Znacznie korzystniej sprawdzają się pod tym względem fototapety z lateksu, jakie posiadają jeszcze na powierzchni cienką warstwę spienionego tworzywa, która pozwala na delikatne przemywanie zanieczyszczeń. Fototapety wykonywane na tego typu wyglądają też znacznie ładniej, niż odmiany z papieru.

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę małe domy parterowe naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś ciekawego. Zapewniamy bardzo konkurencyjne stawki, więc się nie rozczarujesz!

Najlepiej na fototapety do kuchni - albo łazienki będą się nadawać podkłady winylowe.


Tworzywo to jest całkowicie odporne na wilgoć i wodę, więc nawet naklejenie nad wanną czy zlewozmywakiem nic im specjalnie nie zrobi. Ale niewątpliwą wadą tego typu podkładów będą koszty, są one sporo droższe od wersji papierowych czy lateksowych.

Tags: dom, wnętrze, fototapety, tapety, tapeta