W Polsce ostatnio nawiedzają nas tak tropikalne lata, że wszyscy marzą o klimatyzacji


Jeszcze kilka lat temu klimatyzatory były normą w kinach i salach konferencyjnych. Dzisiaj coraz częściej zamawiamy je również do naszych mieszkań.
umowa
Author: Grupo Porcelanosa
Source: Grupo Porcelanosa


substancje
Author: kominki-mefisto.pl
Source: http://kominki-mefisto.pl


Każdy jest świadom tego, jak prezentują się lata w Polsce. Można przypomnieć sobie ostatnie kilka sezonów. Skwar był tak niebezpieczny, że polecano wszystkim, by nie wychodzili z mieszkań w największe słońce, jeżeli nie było to niezbędne. Często było tak, że brakuje przedziałek na termometrze. To jakiś koszmar. Zatem, żeby nie męczyć się z powodu tego typu pogody, ludzie decydują się na zakup klimatyzatorów. Rewelacyjnym pomysłem jest Multisplit. Wywodzi się on z typu split, gdzie jednemu wentylatorowi wewnątrz budynku przyporządkowano jeden na zewnętrznej ścianie. W tym wypadku możemy do jednej zewnętrznej jednostki podłączyć kilkanaście czy choćby kilkadziesiąt (zależnie od producenta) wewnętrznych urządzeń. Potrzebne będą nam oczywiście trójniki oraz rozdzielacze.

Intrygują Cię opisywane tutaj sprawy? Jeżeli tak, to kliknij jeszcze ten link - znajdziesz tu ważne informacje, które także Cię zainteresują!

Dla firmy montującej nie będzie to stanowiło jakiegokolwiek problemu. Zajmują się oni tym przecież na co dzień i wiedzą co orazi jak powinni podłączać. Ten typ klimatyzacji jest najlepszym rozwiązaniem dla wielkich budynków, które mają dość dużą ilość pokoi.
Jeśli dodatkowo nie mamy przygotowanej wentylacji kanałowej albo nie mamy pozwolenia na dużą ilość jednostek zewnętrznych, to Multisplit będzie jedynym logicznym wyjściem. Nie zapominajmy jednakże o tym, że nie można przekroczyć dopuszczalnej długości linii. O wszystkich tego typu drobiazgach z pewnością poinformuje nas firma montująca.

Tags: czas, producent, budynku