Jakiego rodzaju zmiany u siebie możemy zauważyć, kiedy powietrze w mieszkaniu jest suche?


Wysokie temperatury oraz sezon grzejny znacznie mogłyby obniżyć wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Wysuszone powietrze oznacza suchą skórę, suche włosy, kłopoty ze skupianiem się i zatokami.


Wyjściem na te problemy są nawilżacze powietrza.
Są one konieczne przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym, gdy w mieszkaniu po rozpoczęciu sezonu grzewczego powietrze jest niezwykle suche. Niektórzy ludzie dostrzegają od razu zmiany, gdyż pojawiają się u nich problemy z oddychaniem oraz z brakiem skupienia się. Pozostali dostrzegają różnicę dopiero po czasie. Zaopatrzenie się w nawilżacz (zobacz: nawilżacz ewaporacyjny) powietrza pozwoli utrzymać w mieszkaniu idealną wilgotność konieczną do życia. Zaawansowane wersje nawilżaczy nie tylko nawilżają powietrze, ale także jonizują oraz oczyszczają je. Najprostszym nawilżaczem powietrza jest nawilżacz na grzejnik. Jest to narzędzie nieelektryczne, którego budowa i funkcjonowanie jest bardzo proste. Zazwyczaj są to metalowe albo ceramiczne zbiorniki, które zawiesza się na grzejniku. Wysoka temperatura z grzejnika sprawia, że umieszczona w takim nawilżaczu woda paruje i łagodnie nawilża powietrze.


lampa wisząca
Author: designmilk
Source: http://www.flickr.com


Oświetlenie sufitowe LED
Author: Eliot Phillips
Source: http://www.flickr.com


Nawilżacze parowe produkują ciepłą mgiełkę. Zasada ich funkcjonowania jest również prosta i przynosi na myśl funkcjonowanie nawilżaczy na grzejnik. Woda, która mieści się w zbiorniku jest podgrzewana, a powietrze z zewnątrz dostające się do środka zostaje wymieszane z cząsteczkami zimnej wody. Wytworzona w ten sposób mgiełka wyrzucana jest przez przyrząd do pomieszczenia. Taka para jest sterylna. Nawilżacze ewaporacyjne produkują zimną mgiełkę. Są one zaopatrzone w bęben lub wkład z filtrem. Po wlaniu wody do narzędzia i włączeniu go, zassane powietrze jest nawilżane oraz wydalane na zewnątrz przy pomocy wentylatora. Właśnie w taki sposób powstaje niewidoczna mgiełka.
Nawilżacze ultradźwiękowe są niezwykle oszczędne oraz ciche dla ludzi. Mają także możliwość regulacji. Są również wielofunkcyjne i przeznaczone są dla osób, które poszukują cichego urządzenia, które ma okazję regulowania.

Tags: temperatura, domu, pomoc, sposób