Jaki typ pieca idealny będzie do jednrodzinnego domu?


Wybór pieca CO ma bardzo duże znaczenie dla komfortu wszystkich mieszkańców domu i dla kosztów eksploatacyjnych budynku. Niezwykle istotnym aspektem wyboru pieca będzie jego rodzaj a także specyfika zasilania pieca i pomocnicze funkcje.


Gdy kupujemy piec CO trzeba mieć świadomość tego, żeby tego typu zakup był prawidłowo zaplanowany i dopasowany do indywidualnych zapotrzebowań.
cement
Source: pixabay.com


Sposób zasilania pieca jest to pierwsza kwestia, na którą należy zwrócić uwagę nim kupimy kocioł.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź tutaj (https://przyparku.com.pl/) inne tego typu materiały - one także są wartościowe.

Rodzaj paliwa, jakim zasilany jest kocioł będzie miał wpływ na ceny ogrzewania i na komfort obsługi samego pieca. W jednorodzinnych domach zazwyczaj montuje się kotły gazowe, piece na pellet lub piece na ekogroszek. Piece gazowe są to jedne z najbardziej popularnych kotłów, które stosowane są w domkach jednorodzinnych. Takie piece gwarantują najlepszą temperaturę we wszystkich pomieszczeniach i są ponadto bardzo komfortowe w obsługiwaniu. Gazowe piece nie wytwarzają zanieczyszczeń w kotłowni i w bardzo prosty sposób mogłyby być rozbudowywane. Funkcjonalność kotłów gazowych porównywalna jest z działalnością pieców elektrycznych. Jednak kotły gazowe odróżniają od pieców na prąd o wiele niższe koszty eksploatacji. Piece gazowe dostępne są w dość różnych cenach. Koszt kupna waha się od 5 do 15 tysięcy i jest to zależne od mocy oraz specyfiki kotła.


piec


Piece na pellet zaliczają się do coraz popularniejszych rodzajów kotłów, które cechują się dość niskimi kosztami eksploatacji. Przeważnie tego typu piece mają automatyczne podajniki oraz bardzo olbrzymie pojemniki paliwa. W jednorodzinnych domach będą sprawdzać się tak piece z podajnikiem ślimakowym jak i z podajnikiem pneumatycznym.
Jedyną niezwykle ważną niedogodnością do używania takich kotłów jest wymóg posiadania dosyć znacznej przestrzeni magazynowej, w której będzie gromadzone paliwo. Opał, który spalimy w trakcie jednego sezonu zająć może całe miejsce lub może być umiejscowione w zbiorniku zewnętrznym.

Tags: paliwo, pomieszczenia, Wybór, budowy