Jaka taryfa energetyczna najkorzystniejsza będzie dla odbiorców zużywających energię elektryczną w nocy?


Gdy decydujemy się na zmianę taryfy lub nowy kontrakt, wtedy możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na rok. Dobrze byłoby wiedzieć przy tym, że tego typu odmiana jest całkiem darmowa i pewna.


lokum
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com


energetyka
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu


Wybierać jednak trzeba roztropnie.
Energetyka to sektor nauki oraz techniki zajmujący się przetwarzaniem dostępnych form energii na łatwą do użycia postać przy zasilaniu przemysłowych procesów. Powinniśmy się zastanowić w których godzinach zużywamy największą ilość energii. To akurat tego typu niuansami różnią się od siebie poszczególne taryfy. Taryfa G11 jest to fundamentalna oraz najczęściej wybierana taryfa energetyczna, która jest dedykowana klientom indywidualnym. Jest ona także zwana jednostrefową albo całodobową. W taryfie tej cena prądu jest stała przez dwadzieścia cztery h. Nie ma znaczenia w których godzinach jest zużywane przez nas najwięcej energii. Warto zdecydować się na nią w wypadku, gdy ciężej jest uplanować cykliczne używanie urządzeń. Nie zaleca się tej taryfy gospodarstwom domowym, które wykorzystują energię elektryczną do ogrzewania domu albo wody. W takiej sytuacji o wiele lepiej skorzystać z taryfy G12.


Tą taryfę można odnaleźć u dowolnego sprzedawcy prąd. To taryfa dwustrefowa co znaczy, że cena prądu jest uwarunkowana od konkretnych stref. Mniejsza cenowa stawka obowiązuje w godzinach nocnych oraz przez dwie h w ciągu dnia. Wyższą stawkę zapłacimy w szczycie przedpołudniowym, który przypada od 6:00 do 13:00 i w szczycie popołudniowym. Poza tym od 15:00 do 22:00. Nie wszyscy sprzedawcy wyznaczają takie same strefy czasowe. Czasami godziny mogą być nieco zmodyfikowane. Taryfa G12 jest dedykowana interesantom indywidualnym, którzy z energii elektrycznej korzystają głównie w godzinach nocnych. Taryfa G12W to taryfa weekendowa. Podobnie jak to jest w wypadku taryfy G12 za zużycie energii elektrycznej mniej zapłacimy w godzinach nocnych.


Zniżka obowiązuje także w weekend. Najmniej kosztowny prąd jest od 5:00 do 22:00 do poniedziałku do 6:00 rano.

Zaciekawił Cię niniejszy tekst? Jeżeli tak, to śmiało zobacz, co jest w ofercie końcówki szlifierskie do wiertarki, która dotyczy podobnej tematyki.

Jest to najlepsza alternatywa dla ludzi korzystających ze sprzętów, które zużywają dużo energii w weekendy przykładowo planowane jest pranie, prasowanie czy odkurzanie.

Tags: klient, piec, interes